Scroll Top

Sweettargi 2017

PODSUMOWANIE
Naturalnie i smacznie w Katowicach

Od 25 do 27 marca 2017 roku, w Katowicach odbywały się 8. Targi Cukiernicze, Piekarnicze i Lodziarskie. Ponad stu wystawców, sześć tysięcy zwiedzających, dwa rekordy Polski, setki kilogramów słodkich pyszności oraz trzy dni pełne emocjonujących spotkań branżowych.

W nowoczesnej przestrzeni Międzynarodowego Centrum Kongresowego gościliśmy ponad stu wystawców, którzy mogli pochwalić się nie tylko własnymi produktami, ale także techniką i nowościami, które przywieźli specjalnie na targi.

Najlepszy produkt na targach

Tradycyjnie, na targach przyznano nagrody w konkursie na najlepszy produkt imprezy. Do konkursu zgłoszono aż 17 produktów, w trzech kategoriach. Jury w składzie: prof. dr hab. Jan Klimek, Mirosław Drewniak oraz Mieczysław Kucharski przyznało nagrody w kategoriach: wyrób, urządzenie oraz komponent. W pierwszej kategorii serce jury (a także gości targów) podbiły wytrawne bombole z firmy Eco Trade, kolejne miejsce zajął Semix z nadzieniem musli owocowym, a tuż za nim uplasował się Waflex z kolorowymi waflami do lodów „Kolorlove”.

W kategorii „Komponent” przyznano aż 4 wyróżnienia, a zwycięzcą okazała się „Margaryna do wypieków Selecta MB”. Drugie miejsce zajęła firma Soreno z Ciastkami Orkiszowymi, a trzecie przypadło barwnikom na bazie masła kakaowego „Choco Colour” firmy Food Colours. Wśród nagrodzonych i wyróżnionych w kategorii „Urządzenie” przodowały co prawda firmy z branży lodziarskiej, ale pierwsze miejsce zajęła gofrownica model 301,6 Profi W produkcji firmy DEZAL PLUS. Tuż za nią znalazły się kolejno: firma Lodel z „Gelato” oraz Mobilody z wózkiem do sprzedaży lodów gałkowych.

Nagrodzeni w Konkursie na Produkt Roku
W kategorii WYRÓB

I Miejsce: Eco Trade za: BOMBOLE WYTRAWNE
II Miejsce: SEMIX za: NADZIENIE MUSLI OWOCOWE
III Miejsce: WAFLEX za: KOLOROWE WAFLE DO LODÓW „KOLORLOVE”

W kategorii KOMPONENT

I Miejsce: ZT „KRUSZWICA” za: „MARGARYNA DO WYPIEKÓW SELECTA MB”
II Miejsce: SORENO za: „CIASTKA ORKISZOWE”
III Miejsce: FOOD COLOURS za: „CHOCO COLOUR” BARWNIKI NA BAZIE MASŁA KAKAOWEGO

W kategorii URZĄDZENIE

I Miejsce: DEZAL PLUS za: „GOFROWNICA MODEL 301,6 PROFI W”
II Miejsce: LODEL za: „GELATO”
III Miejsce: MOBILODY za: „WÓZEK DO SPRZEDAŻY LODÓW GAŁKOWYCH”

Dziękujemy wszystkim Sponsorom i Partnerom za pomoc i zaangażowanie.

Patronaty: Konkurs 2017
Rekordy, Konkursy i Śniadania Mistrzów

W tym roku wyjątkowo bogato prezentowała się Scena Główna targów. Dwa dni ze śląskimi mistrzami cukiernictwa, piekarstwa, kuchni molekularnej dostarczyły gościom i wystawcom sporo emocji. Pierwszego dnia targów drużyna utalentowanych śmiałków stanęła przed nie lada wyzwaniem: wyrzeźbiła w czekoladzie plastycznej wspaniałego smoka, którego postać nawiązuje do pięknego nurtu w japońskiej sztuce ukiyo-o (dosłownie: obrazy przepływającego świata). Rzeźba ponad 3 metry wysokości i została w całości wykonana ręcznie, artyści cukiernicy nie używali form i pomalowali ją aerografem. Kontrolerzy z Towarzystwa Rekordów Polski skrupulatnie zmierzyli dzieło (3 metry i 33 cm) i wydali opinię, że ustanowiono nowy rekord Polski. Podczas pokazów „Cukierniczych fuzji, lodziarskich kombinacji i zaskakujących połączeń piekarskich” można było zobaczyć między innymi dekorowanie czekoladowego jaja oraz tworzenie zaskakująco słodkiego burgera.

W strefie Baristów wybierano Mistrza Polski Baristów 2017, którym w tym roku została Natalia Piotrowska, a w konkursie Coffee in Good Spirit – Mateusz Szuchnik.

W czasie targów odbyła się również II edycja Ogólnopolskiego Konkursu Cukierniczego „Zdrowo-smacznie-artystycznie”.

Mistrzostwa Polski Barista 2017

Mistrzostwa Polski Barista i Coffee in Good Spirits to zawody, których wspólnym mianownikiem jest dobra kawa, przygotowana zgodnie ze sztuką przez profesjonalistów, znawców kawy z prawdziwego zdarzenia. Ich poczynania oceniane są przez profesjonalne jury.

Pierwsze z nich, organizowane przez Specialty CoffeeAssociation of Europe oraz World CoffeeEvents, to rywalizacja na najwyższym poziomie. Formuła Mistrzostw Polski Barista skupia się na promowaniu doskonałej kawy, profesjonalizmu oraz kunsztu pracy baristy. Każdy zawodnik podczas 15-minutowego występu musi przygotować 4 espresso, 4 drinki mleczne na bazie espresso oraz 4 drinki dowolne, używając do tego kawy z segmentu specialty. Oceniają go certyfikowani sędziowie – 4 sensorycznych, 2 technicznych oraz 1 główny, który najczęściej jest reprezentantem World Coffee Events. Pod uwagę brane są: smak napojów, kreatywność, czystość pracy, technika parzenia oraz prezencja na scenie. Najlepszy barista/baristka otrzymuje tytuł Mistrza Polski Barista, który upoważnia do reprezentowania kraju na oficjalnych Mistrzostwach Świata Barista.

Z kolei podczas Mistrzostw Polski Coffee in Good Spirits ich uczestnicy dowodzą, że kawa dobrze współgra również z alkoholem. W ich trakcie barista/barman prezentuje swoje umiejętności, łącząc ten napój z dowolnym alkoholem i tworząc idealną całość w postaci popularnej irishcoffee (whiskey i kawa) i unikalne koktajle.

W rundzie eliminacyjnej, podczas występu na scenie, zawodnicy muszą przygotować 4 drinki: 2 to identyczne gorące koktajle na bazie kawy i alkoholu, pozostałe 2 to identyczne zimne koktajle na tej samej bazie. Podobnie jak podczas Mistrzostw Polski Barista, całość oceniana jest przez jurorów (2 sensorycznych, 1 technicznego i 1 głównego). W kolejnej rundzie zawodnicy występują na spirit barze, gdzie losują składniki do przygotowania dowolnego drinka, oczywiście z dodatkiem kawy. Sześciu najlepszych bierze udział w finale, podczas którego przygotowują 2 identyczne drinki na bazie kawy i alkoholu oraz 2 klasyczne irishcoffee. Najlepszy barista/baristka otrzymuje tytuł mistrza Polski Coffee in Good Spirits, który upoważnia do reprezentowania kraju podczas Mistrzostw Świata Coffee in Good Spirits.

Łukasz Wylenżek
Łukasz Wylenżek
Renata Martyna
Renata Martyna
Śniadanie Śląskich Mistrzów 2017

Na sobotnio-niedzielne śniadania z udziałem mistrzów zapraszali Renata Martyna i Łukasz Wylenżek – śląscy cukiernicy, którzy w 2016 r. wraz z zespołem Sweet Team Poland zdobyli 2. miejsce w kat. Cake Collaboration w prestiżowym konkursie Cake International Birmingham.

W sobotę przy wielkanocnym stole, dobrej kawie i tradycyjnych wypiekach nie zabrakło wciągających rozmów z mistrzami piekarstwa i cukiernictwa rodem ze Śląska. Niedzielne śniadanie upłynęło pod znakiem nowoczesności, a gośćmi Renaty i Łukasza będą śląscy cukiernicy i piekarze, dla których tradycja jest punktem wyjścia do tworzenia nowej jakości.

Śniadanie Mistrzów 2017: Sylwetki Gości
Emilia Kristof
Emilia Kristof

Emilia Kristof
Kontynuatorka rodzinnych tradycji piekarnictwa w Boguszowicach, od 1984 r. właścicielka piekarni i cukierni Emilia Kristof – Firma Rodzinna Sp. z o.o., którą rozwinęła z zakładu rodziców działającego od 1953 r. W firmie pielęgnuje stare śląskie tradycje przy współudziale nowoczesnej techniki oraz wiedzy dotyczącej ekologicznego prowadzenia zakładu.

Tadeusz Bączkowicz
Tadeusz Bączkowicz

Tadeusz Bączkowicz
Z wykształcenia technolog żywności. Od 1987 r. właściciel rodzinnej, ponad stuletniej piekarni. Od ponad 30 lat członek Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Bytomiu. Wraz z załogą zdobył sobie uznanie w branży i szacunek środowiska, o czym świadczą uzyskane wyróżnienia, m.in.: „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów – Perła 2013”. Swoje wyroby sprzedaje w 6 sklepach firmowych, dostarcza je także do wielu restauracji na Śląsku.

Krzysztof Wysłucha
Krzysztof Wysłucha

Krzysztof Wysłucha
Mistrz cukiernictwa i piekarstwa, związany z 80-letnim rodzinnym Zakładem Piekarniczo-Cukierniczym Albin Wysłucha. Absolwent Politechniki Śląskiej na Wydziale Organizacji i Zarządzania. Partner społeczny projektu „Partnerstwo na rzecz kształcenia zawodowego”, którego celem jest rozwój kształcenia zawodowego w zawodach branży spożywczej. Wspólnie z Szymonem Konkolem prowadzi Małą Akademię Mistrzostwa Zawodowego dla uczniów cukiernictwa i piekarstwa.

Bogdan Smolorz
Bogdan Smolorz

Bogdan Smolorz (BioPiekarz)
Mistrz piekarstwa z blisko 40-letnim doświadczeniem, rodem ze Śląska, właściciel tradycyjnej piekarni w Grudyni Wielkiej oraz Specjalistycznej Pracowni Bezglutenowej w Reńskiej Wsi. Obie piekarnie posiadają certyfikat ekologiczny Bio Organic. Prowadzi również bazar ekologiczny Eko Bio Organic Centrum w Mikołowie.

Anna Berezowska
Anna Berezowska

Anna Berezowska
Najpierw studentka architektury wnętrz, potem modelka, a obecnie właścicielka cukierni-kawiarni Cremino Homemade Bakery w Bielsku-Białej. Przyznaje, że dzięki modelingowi zainteresowała się cukiernictwem. Podczas sesji zdjęciowych, pokazów we Włoszech odkrywała słodki świat wypieków i deserów. Dba o indywidualność każdego wypieku, smak dostosowuje do gustu klienta, ważna jest dla niej także jakość produktów.

Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

Magdalena Nowak
Cukiernik z zawodu i zamiłowania, właścicielka pracowni artystycznej tortów i ciast Sweet Home Silesia by Magdalena Nowak w Katowicach. Ukończyła szkołę gastronomiczną w Tychach, doświadczenie zdobywała w tyskich cukierniach, szkoliła się u najlepszych cukierników w Łodzi i Warszawie. Do produkcji używa najlepszej jakości produktów dostępnych na rynku europejskim. Chętnie sięga po kwiaty jadalne i owoce z ekologicznych plantacji.

Tomasz Nowak
Tomasz Nowak

Tomasz Nowak
Współwłaściciel cukierni artystycznej i kawiarni Sweet Home Silesia by Magdalena Nowak w Katowicach. Członek zarządu europejskiego Międzynarodowego Stowarzyszenia Szefów Kuchni Euro-Toques International Poland. Założyciel Kuźni Kucharzy Śląskich. Laureat i juror wielu konkursów kulinarnych. Autor artykułów i przepisów kulinarnych na portalach internetowych oraz w prasie branżowej. Promotor kuchni śląskiej.

Fuzje Cukiernicze, Kombinacje Lodziarskie i Zaskakujące Połączenia Piekarskie

Nowy projekt łączący smaki, formy, ale też ludzi – mistrzów w swoim fachu, a przede wszystkim pasjonatów cukiernictwa, lodziarstwa i piekarstwa! Na oczach zwiedzających nasi goście w duetach lub solo łamli kanony, tworząc nietypowe zestawienia smakowe czy hybrydowe formy. Niecodziennie, innowacyjnie i smacznie.

Fuzje Cukiernicze: Sylwetki
Kinga Jakimowicz
Kinga Jakimowicz

Kinga Jakimowicz
Absolwentka Wyższej Szkoły Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu oraz Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości, która obecnie jest największą promotorką sugarcraftingu w Polsce. Dekoratorka niezwykłych tortów, właścicielka Pracowni Tortów Artystycznych „Torcik” w Zielonej Górze, pod której szyldem prowadzi szkolenia i warsztaty. Redaktor naczelna jedynego polskiego pisma dla sugarcrafterów „Mistrz Dekoracji” oraz współorganizatorka Cake Festival Poland w Katowicach. Laureatka i jurorka wielu konkursów zagranicznych.

Paweł Górny
Paweł Górny

Paweł Górny
24-letni cukiernik i chocolatier, współwłaściciel firmy 100% CZEKOLADY. Specjalista tworzący doskonałe praliny i trufle, który swoją bogatą wiedzę wykorzystuje przy opracowywaniu nowych kompozycji smakowych. Wolny czas poświęca na budowanie eksponatów i rzeźb z czekolady. Dzięki świetnej znajomości podstawowych i nowych technik nadaje im niepowtarzalny charakter. Zdobywca 2. miejsca w Mistrzostwach Polski w Przygotowaniu Deseru Expo Sweet 2016.

Tomasz Szypuła
Tomasz Szypuła

Tomasz Szypuła
Właściciel lodziarni Pod Orzechem w Baborowie. Technolog i pasjonat lodziarstwa, autor bloga „Lodowe inspiracje” w portalu iLody.pl. Od 2015 r., jako menedżer słodkiej gastronomii w firmie Polmarkus, rozwija nowe koncepcje lodziarni i produkcję u klienta. Z lodami związany jest od zawsze – jego tata Stanisław Szypuła od 1974 r. prowadzi rzemieślniczą lodziarnię Miś w Baborowie i Raciborzu. Najbardziej lubi komponować innowacyjne smaki lodów.

Łukasz Parzymski
Łukasz Parzymski

Łukasz Parzymski
Cukiernik z 20-letnim doświadczeniem w branży lodziarskiej i cukierniczej. Pracował w najlepszych cukierniach w Polsce. Doradca technologiczny w firmie Master Martini Polska Sp. z o.o. oraz wykładowca w Centrum Kreacji Master Martini. Specjalizuje się w pracy z czekoladą oraz cukiernictwie modernistycznym.

Maria Łapa
Maria Łapa

Maria Łapa
Szefowa hotelowej cukierni. Pomysłowa, zdolna, młoda i piękna kobieta cukiernik, która jest na początku swojej kariery zawodowej. Od najmłodszych lat pasjonowała się pieczeniem słodkości. Dzięki dużej wyobraźni, umiejętności modyfikowania przepisów, dostosowywania ich do okoliczności oraz autorskim pomysłom zdobywa coraz liczniejsze grono wielbicieli. Jej głównym zainteresowaniem jest tworzenie bardzo oryginalnych tortów i monodeserów.

Krzysztof Polok
Krzysztof Polok

Krzysztof Polok
Kucharz i cukiernik rodem ze Śląska, zafascynowany kuchnią molekularną. Interesują go kombinacje kształtu, smaku i koloru, którymi może zaskoczyć klientów. Od 2008 r. prowadzi własne pokazy kuchni molekularnej nie tylko w Polsce, ale też w Europie Zachodniej (na swoim koncie ma eventy we Francji, Niemczech czy Austrii). Szkolił się pod czujnym okiem takich mistrzów, jak: Kurt Scheller, Łukasz Konik i Jean Bos. W 2014 r. założył firmę Colorfood, która jest połączeniem jego pasji do gotowania z chęcią tworzenia na talerzu oryginalnych form i kompozycji kolorystycznych.

Wojciech Makselon
Wojciech Makselon

Wojciech Makselon
Rodowity Ślązak, od dziecka związany ze śląskimi tradycjami i kuchnią. Od najmłodszych lat wiedział, że chce zostać kucharzem. Po ukończeniu technikum gastronomicznego pogłębiał wiedzę u boku mistrzów, m.in. Kurta Schellera, Pascala Brodnickiego i Piotra Papieża. Zdobytą wiedzę wykorzystywał, gotując dla znanych osobistości ze świata polityki czy showbiznesu. Obecnie, podróżując po kraju, zdradza tajniki kuchni molekularnej.

Dominika Muchalska
Dominika Muchalska

Dominika Muchalska
Rocznik 90. Właścicielka świeżo upieczonej (2016 r.) cukierni Legalne Słodycze w Zabrzu, pierwszej cukierni na Śląsku oferującej słodkości bez nabiału i cukru. Z miłości do słodkości porzuciła paragrafy i kodeksy. Poza rewolucją w życiu przeprowadza rewolucję w świadomości amatorów słodyczy, organizując warsztaty z tworzenia alternatywnych słodkości. Zakochana w mleku kokosowym, czekoladzie i… butach!

Strefa Doceń Polskie

Strefa biznesowa, w której prezentowane były produkty spożywcze nagrodzone certyfikatem Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń polskie”.

Mirosław Drewniak
Mirosław Drewniak

Ogólnopolski Program Promocyjny „Doceń polskie” to przedsięwzięcie propagujące od 2011 r. rodzimą żywność wysokiej jakości. W ramach programu co kwartał organizowane są audytu żywności, podczas których specjaliści z branży spożywczej przyznają certyfikaty jakości wyróżniającym się wyrobom. Godłem programu mogą być sygnowane artykuły wysokiej jakości, posiadające odpowiedni wygląd i smak oraz cenę adekwatną do jakości. Decyzję o przyznaniu wyróżnień podejmują członkowie Loży Ekspertów na czele z mistrzem kuchni Mirkiem Drewniakiem. Honorowy patronat nad audytami żywności sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.


W roku 2017 do grona Partnerów SweetTARGÓW dołączył Ogólnopolski Program Promocyjny „Doceń polskie”. Z tej okazji twórcy przedsięwzięcia przygotowali dla producentów m.in. strefę biznesową prezentującą laureatów programu oraz prelekcje i konsultacje dotyczące znakowania żywności.

Znakowanie żywności – konferencja
Udział programu „Doceń Polskie” w targach miał także wymiar edukacyjny. – Choć rozporządzenie Unii Europejskiej w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności obowiązuje od grudnia 2014 r., zagadnienie to wciąż budzi wątpliwości producentów. Odpowiadając na potrzeby firm z szeroko pojętego sektora spożywczego, przygotowaliśmy prelekcje dostarczające praktycznej i cennej wiedzy – mówi Marek Bielski. Swoją wiedzą i doświadczeniem w tym zakresie podzieliła się Katarzyna Szatkowska, dietetyk i specjalista ds. prawa żywnościowego Centrum Znakowania Żywności (centrumzz.pl). – Omówione zostały najbardziej nurtujące kwestie dot. oświadczeń żywieniowych i zdrowotnych oraz treści etykiet i reklam. Z kolei podczas indywidualnych konsultacji producenci mogli uzyskać odpowiedzi na pytania bezpośrednio związane z ich działalnością.

II Ogólnopolski Konkurs Cukierniczy Dla Szkół „Zdrowo – Smacznie – Artystycznie”

Konkurs adresowany do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, uczniów pobierających naukę u pracodawców oraz uczestników/członków organizacji lub stowarzyszeń młodzieżowych, których obszar nauki i pasji jest związany z cukiernictwem bądź branżą spożywczą. Jest doskonałą okazją do budowania prestiżu wśród najlepszych przedstawicieli branży cukierniczej oraz rozwijania talentów zawodowych.

W 2017 roku uczniowie mieli za zadanie przygotować tort, który miał być nie tylko smaczny, ładnie udekorowany, ale też wyróżniający się walorami prozdrowotnymi.

Konkurs „Zdrowo – Smacznie – Artystycznie”: Sylwetki Jurorów
Tomasz Nowak
Tomasz Nowak

Tomasz Nowak
Swoją przygodę z gastronomią rozpoczął w Zespole Szkół Gastronomicznych w Tychach.
Doradca Kulinarny i Specjalista dz. Handlowego Producenta Urządzeń do gastronomii RM Gastro Polska. Współwłaściciel cukierni artystycznej i kawiarni Sweet Home Silesia by Magdalena Nowak. Jest członkiem zarządu Europejskiego Międzynarodowego stowarzyszenia szefów Kuchni Euro Toques Internationale Poland. Założyciel „Kuźni Kucharzy Śląskich”. Juror oraz Laureat wielu konkursów kulinarnych. Autor wielu artykułów i przepisów kulinarnych na portalach internetowych oraz w prasie branżowej. Brązowy medalista mistrzostw Europy w 2010r w podawaniu potraw z karpia, udział w pucharze świata w 2010r w Luksemburgu w drużynie Sebastiana Krauzowicza szefa Kuchni Hotelu Copernicus Toruń, brązowy medal mistrzostw republiki czeskiej „ Ćesky Kapr” 2010r., Srebrny medal w mistrzostwach republiki czeskiej w Budejovicach w 2011r. Finalista konkursu TRENDY CHEF 2012r. Złoty medal w mistrzostwach republiki czeskiej „Ćesky Kapr” w Budejovicach w 2012 r. Promotor Kuchni Śląskiej.

Sabina Duda
Sabina Duda

Sabina Duda – Dietetyk
Swoją przygodę z żywieniem rozpoczęłam już na studiach będąc na stypendium naukowym w Berlinie poznałam tajniki żywienia klinicznego, po ukończeniu Śląskiej Akademii Medycznej w 2000r rozpoczęłam kolejne studia związane z żywieniem i tak już pozostało do dziś. Prowadzę od kilkunastu lat swoje Centrum Doradztwa Żywieniowego, jestem propagatorką holistycznego podejścia do zasad racjonalnego żywienia ludzi zdrowych i chorych w środowisku lokalnym. Ekspert w dziedzinie Psychodietetyki oraz diet Coachingu. Autorka audycji radiowej „ABC zdrowego żywienia”. Autorka i Koordynatorka programów profilaktycznych w zakresie żywienia dzieci i młodzieży. Wykładowca i nauczyciel w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Województwa Śląskiego w Raciborzu oraz PWSZ w Nysie.

Krzysztof Wysłucha
Krzysztof Wysłucha

Krzysztof Wysłucha
Prywatnie mąż i ojciec dwóch wspaniałych córek. Na co dzień zawodowo związany z 80 letnią rodzinną firmą Zakładem Piekarniczo-Cukierniczym Albin Wysłucha. Absolwent Politechniki Śląskiej na Wydziale Organizacji i Zarządzania. Posiada tytuł mistrza w zawodach cukiernik, piekarz. Jako partner społeczny, zaproszony do udziału w projekcie „Partnerstwo na rzecz kształcenia zawodowego” bierze udział w kształtowaniu i próbie rozwoju kształcenia zawodowego w zawodach branży spożywczej. Wspólnie z Szymonem Konkolem jest organizatorem Małej Akademii Mistrzostwa Zawodowego w ramach której organizowane są przedsięwzięcia adresowane do uczniów. MAMZ niesie za sobą niepowtarzalną atmosferę i aby miało taką renomę, cieszyło się taką estymą czy szacunkiem potrzeba wielu czynników, wsparcia ze strony partnerów czy sponsorów – firmy SAVPOL.

Strefa Mistrza Branży

PREZENTOWANE TEMATY:

  • Modecor Master Cake: torty obrotowe – Wiesław Kucia, Modecor
  • Lodowe nowinki prosto z Rimini – lody bezglutenowe – Sempre
  • Lody proteinowe o podwójnej zawartości protein i obniżonej o 50% zawartości tłuszczu – Comprital Polska
  • Lody rzemieślnicze – sposób na całoroczny biznes – Sempre
  • Nadzienie o smaku orzechowym bez składników alergennych – prezentacja nowego nadzienia – firmy Kandy
  • Jak przygotować pyszny deser – o sile deserowego wizerunku – Marek Przybyła, Kandy
Strefa Mistrza Dekoracji

Strefa Sugarcraftingu Kingi Jakimowicz

Strefa sugarcraftingu. To właśnie tutaj – na zaproszenie Kingi Jakimowicz, organizatorki festiwalu oraz redaktor naczelnej „Mistrza Dekoracji” – przybyli dekoratorzy, którzy opowiadali o najnowszych trendach oraz technikach dekorowania tortów. Gościem specjalnym Strefy była Katarzyna Osiecka, przewodnicząca Komisji CFP, która udzielała wszelkich informacji na temat konkursu tortów organizowanych na Cake Festival Poland.

Caffee Bar Academy – Śląska Szkoła Baristów

Caffee Bar Academy – Śląska Szkoła Baristów

  • Pokaz latte art – sztuka malowania na kawie – poprowadzenie: Mistrz Polski Barista Rafał Adamek.
  • Pokaz blenderowania – prowadzenie: Brand Ambasadora marki Hamilton Beach – Bartłomieja Kołodzieja.
  • Warsztaty herbaciane – z wykorzystaniem marki Richmont.
  • Alternatywne metody parzenia kawy.
Spotkanie dla Kobiet Branży

Spotkanie dla Kobiet Branży i Warsztaty dla Młodego Przedsiębiorcy

Kobiety coraz śmielej wybijają się w branży zdominowanej przez mężczyzn, coraz mocniej nadają jej ton, ale też płacą dużą wyższą cenę za sukces. To właśnie paniom związanym z cukiernictwem, piekarstwem, lodziarstwem, dekoratorstwem cukierniczym poświęcone były kolejne, czwarte już Spotkanie dla Kobiet Branży, czyli warsztaty rozwoju osobistego prowadzone przez Alinę Śmiłowską. Nowa edycja powróciła do Katowic z nowymi wyzwaniami. Tym razem na warsztat poszły kobiece słabości, które można i warto przerobić na silnego sojusznika.

Alina Śmiłowska
Alina Śmiłowska

Na targach Alina Śmiłowska poprowadziła również swój nowy autorski projekt „Warsztaty dla Młodego Przedsiębiorcy”, adresowany do uczniów kształcących się w zawodzie piekarza i cukiernika. Warsztaty mają rozbudzić w młodych ludziach nie tylko kreatywność i przedsiębiorczość, ale też nauczyć efektywnej pracy w grupie. Będzie dużo zabawy i… słodyczy.